Moodboard to ostatnio słowo modne i już niemalże powszechne. Jednak czy tak na prawdę wiesz co to jest moodboard? W tym wpisie wyjaśnię Ci czym jest moodboard, do czego służy i jak go tworzyć. Zobaczysz, że jego stworzenie nie jest trudne i, że może Ci bardzo

[vc_row][vc_column][vc_column_text] Wynajem krótkoterminowy  - myślisz "coraz większa konkurencja". Jednocześnie zakup nieruchomości i jej wynajem nadal jest jednym z najlepszych sposobów na korzystną lokatę kapitału. Postaraj się więc, aby Twój lokal na wynajem krótkoterminowy był ciekawie i funkcjonalnie urządzony. Zapewni Ci wówczas stały napływ klientów i regularne

[vc_row][vc_column][vc_column_text]  Jak uchronić się przed zbędnymi i nadmiernymi kosztami związanymi z eksploatacją mieszkania na wynajem ? Zysk z najmu mieszkań może być świetnym źródłem dochodu. By dochody były wysokie, poza zapewnieniem ciągłości najmu, należy wyeliminować zbędne koszty. Z premedytacją mówię zbędne, bo koszty związane z konserwacją mieszkania na

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Masz lokal i chcesz zarabiać na wynajmie? Przeczytaj koniecznie ten artykuł i dowiedz się jak przygotować mieszkanie na wynajem, aby było doskonałym źródłem dochodu.[/vc_column_text][vc_column_text] Jedną z najbardziej stabilnych lokat kapitału w niepewnej rynkowej rzeczywistości jest ulokowanie go w nieruchomościach. Jest to dla wszystkich jasne i raczej

Jakie korzyści przyniesie Ci współpraca architekta z architektem wnętrz?

Czy warto pracować w takim zespole i na jakim etapie projektu domu zaangażować architekta wnętrz?
Dzisiaj o tym kiedy, projektując swój dom, włączyć w te prace architekta wnętrz i dlaczego warto to zrobić już na samym początku projektu architektonicznego.

Jeżeli planujecie do projektu swojego wnętrza zaangażować projektanta lub architekta wnętrz, to wiecie, że macie różne opcje co do rodzaju współpracy. Jedną z nich jest współpraca on-line i właśnie o niej dzisiaj.

Jak wygląda współpraca on-line? Czym się rożni, a czym nie od współpracy bezpośredniej? No i czy warto współpracować on-line ?
Przeczytaj, a dowiesz się „czym to się je” 🙂

Nowa kuchnia to zawsze wyzwanie projektowe i niemały koszt. Jednym z najistotniejszych jej elementów jest blat kuchenny. Jego rodzaj wpływa na estetykę, funkcjonalność i oczywiście w ogromnym stopniu na cenę kuchni.

Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów blatów, wszelkiej maści dekory kamienne, drewniane, jednolite kolorystycznie. O ile wybór wzoru jest rzeczą gustu, dopasowania do całości aranżacji, etc, i nie ma większego wpływu na właściwości użytkowe blatu, o tyle materiał z jakiego został wykonany ma zasadnicze znaczenie i definiuje jego trwałość, sposób w jaki będzie się starzał, rodzaj i czasochłonność pielęgnacji.

Mówiąc wprost wybór blatu jest jednym z kluczowych aspektów przy planowaniu i projektowaniu kuchni.

Chcąc Wam ułatwić zadanie przedstawiam poniżej rodzaje blatów dostępnych na rynku, ich podstawowe właściwości, możliwości jakie ze sobą niosą oraz sposób ich pielęgnacji.

Na rynku dostępne są blaty: drewniane (olejowane, lakierowane), kamienne (marmury, granity, kwarcyty), laminowane na bazie płyty wiórowej oraz tzw. blat kompaktowy, konglomeraty kwarcytowe (minerał+ lepiszcze)oraz ze spieku kwarcowego.

 

Każdy wiek ma swoje prawa, każdy ma swoje oczekiwania i w myśl tej zasady zmieniają się też potrzeby i oczekiwania względem miejsca, w którym mieszkamy. Można przyjąć, że nasze mieszkanie czy dom żyje i zmienia się dokładnie tak jak my. Razem z nami się rozwija i pięknieje. Razem z nami się starzeje, czasem dzieli się na pół.

W czasach gdy komunikacja między ludźmi odbywa się w dużej mierze poprzez internet, wielu z nas, nawet tych, którzy pracują na etacie, ma możliwość pracy zdalnej, co oznacza wprost, że mogą swoją pracę wykonywać w domu. Podobnie funkcjonują freelancerzy i wiele osób, które prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze. Dlaczego potrzebne nam domowe biuro? Przyświecają temu różne względy, np finansowe, gdyż nie ponosimy wówczas kosztów najmu biura, czy po prostu wygoda, bo do własnego biurka, pod warunkiem, że nie przyjmujemy klientów;) można usiąść w przysłowiowej piżamie.